Etusivu

Kuntavaalien ehdokaslistojen yhdistelmä

Taipalsaaren kunnassa 13. päivänä kesäkuuta 2021 toimitettavia
kuntavaaleja varten laadittu ehdokaslistojen yhdistelmä


Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.                    
2 Haapamäki Turo, säilöönottoyksikön ohjaaja, yrittäjä        
3 Heikkinen Piia, energia-alan asiantuntija, maisteri        
4 Häkkinen Matti, rengasmyyjä            
5 Parta Heli, seronomi (AMK), vanhustyönasiantuntija        
6 Seppäläinen Hanne, osastonsihteeri, sosionomi-diakoni (AMK)        
7 Valtonen Jenni, apulaismyymäläpäällikkö            
8 Äyräväinen Taru, pintakäsittelijä            

Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.    vaaliliitossa Kansallisen Kokoomuksen kanssa    
9 Arponen Jaana, sairaanhoitaja, kotiäiti
            
Kansallinen Kokoomus r.p.        vaaliliitossa Suomen Kristillisdemokraattien kanssa    
10 Finska Terttu, kiinteistönvälittäjä            
11 Heiskanen Anne, luokanopettaja, KM            
12 Kukkonen Vesa, konsultti            
13 Kähärä Lasse, eläkeläinen            
14 Peuha Leo, ylikomisario, eläkeläinen            
15 Reponen Esa, työnjohtaja            
16 Voipio Iikko, tietokirjailija, valt.lis.    
        
Vihreä liitto r.p.                        
17 Aaltonen Sari, diplomi-insinööri, filosofian maisteri        
18 Hirvi Maarit, kappalainen, pastori            
19 Laine Kirsti, TE-asiantuntija            

Suomen Keskusta r.p. 
                       
20 Ahola Niina, laulunopettaja, MuM            
21 Alve Maiju, hevostalliyrittäjä            
22 Hintsanen Pertti, vartija, järjestyksenvalvoja            
23 Jauhiainen Jyrki, yrittäjä, MMM            
24 Kittilä Erja, lähihoitaja            
25 Kolhonen Ilpo, maanviljelijä            
26 Kolhonen Sanna, varhaiskasvatuksen opettaja        
27 Kontunen Sanna, maatalousyrittäjä        
28 Kortelainen Aarne, MBA, hankinta-asiantuntija    
29 Kukkonen Tommi, opettaja, lehtori            
30 Kylämies Kimmo, DI, tuotepäällikkö            
31 Laine Osmo, yrittäjä            
32 Lohi Jorma, yrittäjä            
33 Mikkonen Ilpo, ins. AMK            
34 Moisio Johannes, DI, yhteyspäällikkö            
35 Ohtamaa Leea, erityisopettaja            
36 Pöysti Olli, rkm, mv            
37 Rehunen Kirsi, varhaiskasvatuksen opettaja, kirjailija        
38 Salmi Leena, tradenomi    
39 Turunen Jarmo, osastopäällikkö, insinööri        

Perussuomalaiset r.p.                         
40 Heiskanen Juha-Pekka, kirvesmies            
41 Karhu Timo, maatalousyrittäjä, eläkeläinen                                    

Taipalsaari-liikkeen yhteislista                     
42 Hulkkonen Mari, yrittäjä            
43 Kuokka Jaana, lähihoitaja, ohjaaja            
44 Lähteenaro Esa, kierrätysmyymälän päällikkö            
45 Marttinen Milko, asennuspäällikkö            
46 Niiva Heikki, kauppias, ekonomi            
47 Oikkonen Anu, luokanopettaja, luontoyhteys-ohjaaja        
48 Taskila Sari, hallintosihteeri            
49 Tiitto Marja, energiatalousasiantuntija            
50 Tirkkonen Jukka, senior specialist EHS, työsuojelupäällikkö